Евровизија 2019: Нашите Топ 10 | Панорама | DW | 14.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Евровизија 2019: Нашите Топ 10

Обложувалниците, фановите, па и цели нации се обидуваат да прогнозираат кој ќе победи на годинешниот натпревар на Песна на Евровизија. Нашите репортери Зилке и Рик ги избраа своите фаворити.

Нашиот тим репортери на годинешниот избор на Песна на Евровизија, Рик Фулкер и Зилке Винш ги одбраа своите фаворити на натпреварот во Тел Авив, Израел. Се согласувате ли со нивниот избор?

DW.COM

Реклама