Древните народи изработувале прецизни календари во Кокино | Наука | DW | 22.02.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Наука

Древните народи изработувале прецизни календари во Кокино

Мегалитската опсерваторија “Кокино“ се вбројува меѓу 15-те највредни стари опсерватории во светот. НАСА во 2005 година ја рангираше “Кокино“ на четвртото место во светски рамки.

default