Документа отворена во Касел | Вести | DW | 16.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Документа отворена во Касел

*

Денеска во Касел е отврена најголемата изложба на свовремена уметност Документа. Прв гостин симболично беше претседателот на Германија Хорст Келер. До 23 септември љубителите на уметноста ќе имаат можноста да видат 530 уметнички дела.