Ди Карло: „Македонија има работа“ | Теми на денот | DW | 24.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Ди Карло: „Македонија има работа“

САД ја повикаа власта и опозицијата во Македонија да работат заедно на реформите за членство во НАТО. Американскиот заменик-државен секретар, Розмари Ди Карло, по средбите со македонскиот државен врв во Скопје изрази задоволство од напредокот на земјата на патот кон НАТО, но потенцираше дека Македонија има уште многу работа. Околу проблемот на Косово, Ди карло изјави дека САД настојуваат прашањето на стат

Ди Карло и Груевски

Ди Карло и Груевски

усот да се затвори за неколку месеци.

Реклама