Десет причини да ја посетите Баварија | Сите содржини | DW | 15.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Десет причини да ја посетите Баварија

Баварија е омилена цел на туристите во Германија. Секоја година јужната германска покраина ја посетуваат околу 7,5 милиони странци. Ова е списокот на десет знаменитости поради кои тие најчесто доаѓаат во Баварија.

Прочитај го и ова