Демонстрации во Прага | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Демонстрации во Прага

*

Масовно присуство на полицијата и стотици против демонстанти, спречија протести на неонацистите во историскиот еврејски кварт на Прага. И покрај судската забрана, десно екстремистите сакаа да маршираат низ квартот, но беа спречени од против демонстатрнтите. Полициајта уапси најмалку 250 лица.