Демонстрации во Прага | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Демонстрации во Прага

Во Прага околу 2 илјади луѓе демонстрираа против планираното поставување во Чешка радарски постројки од американскиот антиракетен одбранбен систем. Според анкетите, убедливо мнозинството од граѓаните на таа земја се против инсталирањето елементи од антиракетниот систем.