Дел Понте во дводневна посета на Србија | Вести | DW | 25.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Дел Понте во дводневна посета на Србија

*

Во Белград денеска допатува главниот обвинител на Хашкиот трибунал Карла дел Понте. За време на дводневната посета таа ќе разговара со политичкото раководство на Србија околу соработката со Трибуналот. Ситуацијата е подобра отколку пред една година, но соработката е се’ уште бавна и недоволна, оцени дел Понте.