Две жртви во пад на хеликоптер во Ирак | Вести | DW | 21.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Две жртви во пад на хеликоптер во Ирак

*

Две лица загинаа, а 12 се повредени во пад на воен хеликоптер во Ирак. Портпарол на армијата го потврди инцидентот кој се случил во близина на Багдад. Според првичните информации леталото не е соборено. Не се соопштени други детали.