Двајца киднапирани германци во Авганистан | Вести | DW | 19.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Двајца киднапирани германци во Авганистан

*

Германското министерство за надворешни работи ја потврди веста дека двајца германци се исчезнати во Авганистан. Гувернерот на провинцијата Газни изјави дека германските државјани и петмина авганистанци веројатно се киднапирани од страна на талибанските екстремисти. Германската амбасада во Кабул во соработка со авганистанските власти се обидува да дојде до детални информации за инцидентот.