Грција – пожари | Вести | DW | 29.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Грција – пожари

*

Пожарите во Грција губат на интензитет. Според властите, пожари има уште само во 36 општини. Оптимисти се и противпожарните единици, кои сметаат дека е можно сите пожари да бидат ставени под контрола веќе денеска. Во огнената стихија во изминатите шест дена животот го загубија 64 лица, а уништени се 184 илјади хектари земја.