Гејтс во Ирак | Вести | DW | 16.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Гејтс во Ирак

*

Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс, се наоѓа во кратка посета на Багдад. Гејтс се сретна со амерканските команданти, по што на програмата се наоѓа средба со премиерот Нури ал Малики. Главна тема на разговорите била владата повеќе да се залага за националното помирување во земјата.