Германските војници мора да останат во Авганистан | Вести | DW | 23.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германските војници мора да останат во Авганистан

*

Амбасадорот на Авганистан во Германија Малиха Зулфихар ја повика германската влада да не ги повлекува германските војници од нејзината земја и покрај влошената безбедносна ситуација. Со својот ангажман Германија дава важен придонес за стабилизација на Авганистан – изјави Зулфикар за весникот Берлинер Цајтунг.