Германија ќе го брани златото против Бразил | Вести | DW | 28.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија ќе го брани златото против Бразил

*

Германската женска репрезентација во фудбал во финалето на светското првенство во Кина за противник го диоби Бразил. Јужноамериканките во полуфиналниот натпревар ги совладаа фаворизираните САД со убедливи 4:0. Финалниот натпревар ќе се одигра во недела во Шангај.