Германија обезбеди учество на ЕП-фудбал | Вести | DW | 14.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија обезбеди учество на ЕП-фудбал

*

Германија е првата земја која се квалификува за учество на наредното европско фудбалско првенство. На германската репрезентација и’ беше доволен нерешениот резултат 0 спрема 0 на гости против Ирска за на две кола пред крајот на квалификациите да го обезбеди учеството на Европското првенство во 2008-ма.