Германија на мегдан со Словачка | Вести | DW | 06.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Германија на мегдан со Словачка

*

Германската фудбалска репрезентација во рамки на квалификациите за ЕП во 2008 вечерва во Хамбург е домаќин на Словачка. Селекторот Јоахим Лев ќе настапи речиси со истиот состав од саботниот меч со Сан Марино кој германците го добија со резултат 6:0. Селекторот Лев синоќа изјави дека очекува победа:

„ Сигурно е дека повторнo ни е енергичен настап. Секој час размислуваме за тоа како да одиграме, како да се поставиме и во овој натпревар уште еднаш да ја постигнеме целта, освојување на три бодови„ изјави Лев