Германија загуби од Данска | Вести | DW | 29.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија загуби од Данска

Во пријателскиот фудбалски натпревар, Германија синоќа загуби од Данаска со еден спрема нула. Ова е прв загубен меч на германската репрезентација под водство на новиот тренер Јоаким Лев, но тој на теренот вчера настапи со вториот тим на репрезентацијата.