Германија – Авганистан | Вести | DW | 18.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија – Авганистан

*

Денеска во катедралата во Берлин се одржува комеморација за тројцата германски полицајци што беа убиени во напад во близина на Кабул на почетокот од неделава . На комеморацијата учествуваат и канцеларката Ангела Меркел и министерот за внатрешни работи Волфганг Шојбле. Телата на тројцата полицајци напладне пристигнаа во Германија со авион од Авганистан .