Гамбари оствари средба со шефот на хунтата во Мијанмар | Вести | DW | 02.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Гамбари оствари средба со шефот на хунтата во Мијанмар

*

Специјалниот пратеник на ОН, Ибрахим Гамбари оствари средба со шефот на хунтата во Мијанмар, Тан Шве. Средбата беше одлагана повеќепати. Детали за содржината на разговорите не се соопштени. Претходно, портпарол на ОН изјави дека Гамбари ќе се обиде да ја наговори воената власт да запре со насилството врз демонстрантите и да дозволи почеток на демократски процеси