1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Време е за модна револуција

Ана Арсеновска-Зафирова
2 април 2022

Модата е втор загадувач во светот, по авиоиндустријата. А одржлива мода значи пред се грижа за животната околина и човековите права. Размената на облека е алатка за одржлива мода. Глобалното движење Fashion revolution ја промовира и во Македонија. Постојат и трикови кои помагаат во освежување на старата облека, таа да биде повторно модерна. Александра, Ана и Ирина од Скопје даваат примери.

https://www.dw.com/mk/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0/video-61331815
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Влада Северна Македонија

Пламенот на „Огнената група“ опасен и за владиниот кабинет

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница