Враќање на раселените во појасот на Газа | Вести | DW | 29.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Враќање на раселените во појасот на Газа

*

Денеска треба да започне планираното враќање на раселените палестинци во појасот на Газа. Станува збор за неколку илјади палестинци, кои по преземанњето на Газа од страна на Хамас, пребегаа во Египет. Палестинските власти соопштија дека првата група ќе прејде на западниот брег од Јордан, по што преку израелска територија ќе биде префрлена во појасот на Газа.