1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Во битка со калта

дв
3 јуни 2016

Багерите туркаат неколку метри високо ѓубре. Луѓето чистат кал. Нуркачите се во поплавените подруми - по поплавите во Баварија две лица сѐ уште се исчезнати.

https://www.dw.com/mk/%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B0/video-19304623
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница