Во Авганистан грабнати двајца Французи | Вести | DW | 05.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Во Авганистан грабнати двајца Французи

Радикално исламските Талибанци во Авганистан киднапираа двајца Французи,соработници на хуманитарна организација.Тие со своите тројца авганистански придружници биле грабнати во провинцијата Нимрос,соопшти портпарол на Талибанците.Министерството за надворешни работи во Париз претходно потврди дека двајцата француски државјани се воделе како исчезнати.