Вилхелм: со победа во светскиот куп точка зад величествената сезона | Теми | DW | 27.03.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Вилхелм: со победа во светскиот куп точка зад величествената сезона

Кати Вилхелм

Кати Вилхелм

Севкупната победа во Светскиот куп на биатлонките годинава уште пред една недела ја обезбеди Кати Вилхелм, но олимписката шампионка не е заситена од победи. Во Холменколен кај Осло победи во трката со поединечен старт. „Знам, многу постигнав годинава и сега не морам никому ништо да докажувам и можеби тоа едноставно ми ја направи работата уште попријатна и полесна“ – рече Кати Вилхелм.