Вердер Бремен во полуфиналето на УЕФА | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Вердер Бремен во полуфиналето на УЕФАГерманскиот клуб Вердер Бремен е во полуфиналето на купот на УЕФА. Бремер синоќа го совлада холандскиот Алкамар со 4:1.
Другиот германски клуб, Леверкузен пак испадна од конкуренција за титулата на купот, бидејќи загуби во четвртфиналето со 1:0 од шпанскиот клуб Осасуна.