Борби со бунтовниците во Авганистан | Вести | DW | 05.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Борби со бунтовниците во Авганистан

*

Во борбите со бунтовниците во Авганистан според американската восјка загинале најмалку 30 лица.Најтешките борби се водат во авганистанската провинција Кандахар.Војската и Талибанците водат престрелки и во провинцијата Урузган.За можни загуби на страната на меѓународните сили предводени од Американците нема податоци.