Бомбашки напад во Багдад | Вести | DW | 28.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бомбашки напад во Багдад

*

Најмалку 20 лица загинаа а 35 се повредени во експлозија на автомобил бомба во Багдад. Полицијата соопшти дека експлозијата одекнала пред една автобуска станица во квартот Баја, главно населен со шиити. Засега нема други информации.