Бомбашки напад во Алжир | Вести | DW | 15.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бомбашки напад во Алжир

*

Во бомбашки напад врз полициски објект во Алжир загинаа тројца луѓе,а повеќемина се ранети.Експлозивот бил поставен во влезот на зградата во градот Цемури.Минатата недела во два бомбашки напади во Алжир беа убиени повеќе од 50 луѓе.За двата самоубиствени атентати одговорноста ја презеде северноафриканскиот огранок на Ал Каеда.