1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Берлин

Берлин е главен град на Сојузна Република Германија. Со население од околу 3,5 милиони луѓе тој е и најголем град во земјата. Тој е популарна туристичка дестинација и голем културен центар

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе