1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПатувањеГерманија

Ова се најубавите метро станици во Берлин

Клаудија Вирцбург
10 јули 2024

Берлинската подземна железница (У-Бан) има 175 станици и некои од нив се атракции сами по себе. Ова се трите најубави метро станици во германската престолнина.

https://p.dw.com/p/4i6dN