Берлинале 2012 | Панорама | DW | 05.02.2012
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Берлинале 2012

Прочуениот меѓународен филмски фестивал во германската престолнина годинава се оддржува по 62-ри пат од 9-ти до 19-ти февруари. Околу 400 филмови ќе бидат прикажани на Берлиналето, претежно светски и европски премиери. 16 филмови пак конкурираат за  наградите на фестивалот златната и сребраните мечки. Македонија е претставена во Берлин со три филмови, односно најсилно досега.

DW.COM

WWW-линкови