1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Музика

Бенд кој ја озвучува балканската поезија

Ана Арсеновска-Зафирова
19 март 2022

Обединување на Балканот со звук, преку пеење на сите балкански јазици - тоа е целта на скопскиот бенд „Перија“. Содржината за музиката групата ја црпи од балканската поезија.

https://www.dw.com/mk/%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D1%98%D0%B0-%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D1%83%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%98%D0%B0/video-61184504
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница