Апокалиптични сцени од невремето во Македонија | Сите содржини | DW | 08.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Апокалиптични сцени од невремето во Македонија

Во страшното невреме од обилен дожд и силен ветер и поплавите кои го погодија главниот град Скопје и околината загинаа најмалку 21 лице, има поголем број повредени. Слики на катаклизма: уништени куќи, однесени автомобили

Прочитај го и ова