Антивладини демонстрации во Москва | Вести | DW | 31.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Антивладини демонстрации во Москва

На повеќе места во Москва се одржаа демонстрации на критичарите на руската влада. На еден собир на комунистите, според локални радио-станици, учествувале околу 3 илјади луѓе, протестирајќи против социјалната неправедност во Русија. За обезбедување на јавниот ред биле ангажирани 5 илјади полицајци, наведоа силите за безбедност.