Анкетната комисија запна | Македонија | DW | 23.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Анкетната комисија запна

Работата на парламентарната Анкетна комисија, задолжена за расветлување на неодамнешните инциденти во македонскиот парламент е во застој.

default

Стојан Андов

Претседателот на Анктената комисија, Стојан Андов, реши да причека со својата оставка на функцијата до петок. Зошто?