Албанија нема да се обединува со Косово | Вести | DW | 03.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Албанија нема да се обединува со Косово

Албанија и дава целосни гаранции на меѓународната заедница дека нема да има обединување на Косово кон Албанија,изјави шефот на дипломатијата на оваа земја Бесник Мустафај кој се наоѓа во посета на Њујорк.Тој според локалните медиуми лобира за прифаќање на предлогот на Ахтисари,потенцирајќи дека нема никаква заднина во поддршката на Албанија за независно Косово.