Албанија: Земјотресот донесе ужас | Сите содржини | DW | 26.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Албанија: Земјотресот донесе ужас

Западна Албанија беше погодена од тежок земјотрес. Десетици објекти се урнаа и поклопија многу луѓе. Потресите на земјата се чувствуваа во цел регион сѐ до Италија.

Прочитај го и ова