Албанија: во потрага по живот под урнатините | Сите содржини | DW | 28.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Албанија: во потрага по живот под урнатините

По разорниот земјотрес кој неделава ја погоди Албанија, стотици спасувачи, пожарникари и волонтери трагаат по преживеани под урнатините. Помош пристигна и од соседите во регионот.

Прочитај го и ова