АББА: Патувањето продолжува | Сите содржини | DW | 03.09.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

АББА: Патувањето продолжува

Минаа 40 години откако членовите на култниот шведски бенд АББА беа во студио. На петти ноември излегува нивниот нов албум „Voyage“. Тој содржи десет нови песни, а се најавуваат и концерти.