Sporti | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 27.02.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Sporti

UEFA Cup

Në kupën UEFA në futboll Claudio Pizarro bëri të mundur një kualifikim thuajse të pamundur për në gjashtëmbëdhjetëshe të Verder Bremen-it në Milano. Me anë të dy golave me kokë në minutat 68 dhe 78 peruani barazoi disavantazhin 2:0, të krijuar nga ansambli i yjeve të Milanit dhe i siguroi ekipit të trajnerit Thomas Schaaf barazimin 2:2 në stadiumin Giuseppe Meazza. Edhe Hamburgu u kualifikua për në raundin tjetër me fitoren 1:0 ndaj holandezëve të Nijmegen-it. Mbajtësi i titullit, Zeniti i Shën Peterburgut, eliminoi Shtutgartin duke fituar 1:2 në ndeshjen e kthimit. Volfsburgu u eliminua gjithashtu prej Paris St. Germain-it duke humbur në fushën e vet 1:3.

 • Data 27.02.2009
 • Autor EXH
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/H2Nw
 • Data 27.02.2009
 • Autor EXH
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/H2Nw