Nga sporti | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 20.01.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Nga sporti

Në dy ndeshje të prapambetura në kupën e Gjermanisë fituan ekipet e kategorisë së parë.

default

Ndeshja Gjermani- Francë në hendboll

Futbollistët e Kaizerslauternit fituan në Koblenc 4:1. Nyrembergu mundi Kickers Offenbach 2:0.

Në Kampionatin Botëror të Hendbollit në Suedi skuadra gjermane përsoi humbjen e dytë në ndeshjen e katërt në grup. Ekipi i trajnerit Heiner Brand humbi 23:30 kundër mbrojtësit të titullit dhe fituesit olimpik, Francës.

Autor: Elert Ajazaj

 • Data 20.01.2011
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/zzzj
 • Data 20.01.2011
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/zzzj