Musharaf shpall zgjedhjet e reja | Gjermania - Tregu i punës | DW | 19.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Musharaf shpall zgjedhjet e reja

Pushtetmbajtësi ushtarak pakistanez Pervez Musharaf do të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve parlamentare me 8 janar. Gjendja e jashtëzakonshme do të ndihmonte, për të garantuar qetesinë e votimit, tha Musharaf disa orë pas takimit me zvministrin e jashtëm të SHBA John Negroponte. Musharaf nuk tha ne se gjendja e jashtëzakonshme do të hiqet pas zgjedhjeve. Nderkohë gjykata e lartë e Pakistanit e shpalli te rregullt rizgjedhjen e Musharafit në fillim të tetorit. Fjala ishte nëse Musharafi mund të mbante funksionin e dyfishtë si shef i ushtrisë dhe i shtetit.

 • Data 19.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CJCe
 • Data 19.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CJCe