Liga e Kampioneve | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 27.02.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Liga e Kampioneve

FC Bayern eliminon Sportingun e Lisbonës

default

Bajerni pas fitores 5-0 kundër Sportingut me 25 shkurt 2009

Sport / Futboll: Në ndeshjet e mbrëmshme të Ligës së Kampioneve Bajerni i Mynihut korri një fitore të jashtëzakonshme me rezultat 5:0 në Lisbonë kundër Sportingut. Në këtë mënyrë Bajerni mund të fillojë përgatitjen për raundin e ardhshëm, çerekfinalen, ende pa u luajtur ndeshja e kthimit në Bavari. Në takimet e tjera Liverpuli mundi me rezultat 0:1 në Madrid Realin, Çelsi fitoi kundër Juventusit 1:0 dhe Villareal-i barazoi 1:1 me Panathinaikos-in.

 • Data 27.02.2009
 • Autor EXh
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/H2Ow
 • Data 27.02.2009
 • Autor EXh
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/H2Ow