1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Bundestagswahl 2017 | Die Grünen - Anhänger in Berlin (Reuters/S. Loos)

Vota e gjermanëve ndëshkon partitë e mëdha

Berlin Schlange für die Briefwahl zur Bundestagswahl (picture-alliance/AP Photo/M. Schreiber)

Gjermania voton: Interesante gara për vendin e tretë

Deutschland Wahlen Symbol (picture-alliance/U. Baumgarten)

Gjermania voton: Por përse bëhet fjalë?

Deutschland Reichsta Bundestagswahlen 2017 (Getty Images/S. Gallup)

24. Shtator -Vërtet votimet më të mërzitshme të Gjermanisë?

Deutschland - Deutscher Bundestag (picture-alliance/chromorange/SPA)

Europa ime: Ne rrotullohemi në vend

Petr Pavel (picture-alliance/dpa/K. Sulova)

Petr Pavel: Një Rusi më agresive - Sfida e NATO-s

Shiko videon 26:36

Europa në fokus - Histori personale nga jeta e njerëzve në Europë  

Shiko videon 04:14

Video të tjera

AfD - ku e gjen fuqinë kjo parti e ekstremit të djathtë?

Shpresa Milaqi - rrobaqepëse e palodhur dhe piktore profesioniste

Kush do t'i fitojë zgjedhjet në Gjermani, si do të votojnë migrantët, sa deputet ka Bundestagu, sa janë rrogat e deputetëve?

Një fotografi selfi me kancelaren Merkel