Dokuvany | Evropa | DW | 17.03.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Evropa

Dokuvany

Fillimi nga puna 1985, 4 reaktorë, 1792 MW

default

Në funksionim që nga viti 1985. Centrali bërthamor në Dukovany në Çekinë jugore përbëhet nga katër blloqe reaktorësh, me një kapacitet të përgjithshëm prej 1792 MW. Masat e sigurisë janë të pamjaftueshme dhe e bëjnë centralin të ndjeshëm ndaj ndikimeve të jashtme. Deri në vitin 2028 do të shuhen të katër reaktorët, sepse do të jetë përmbushur afati i planifikuar prej 40 vjetësh.

 • Data 17.03.2011
 • Fjalët kyç central
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/RA5R
 • Data 17.03.2011
 • Fjalët kyç central
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/RA5R