Sport

Soldo porazio Baslera i njegovu legiju

Köln maršira, "Rimljani" iz Triera gube. Momčad Zvonimira Solde je bez većih problema razmontirala momčad „Super Marija“ Baslera (3:0) te tako po prvi put nakon sedam godina ušla u četvrtfinale Njemačkog kupa.

Soldo opet ima razlog za smijeh

10.800 navijača Triera su se iznova nadali novom „čudu“ u pokalu nakon što su prije izbacili Hannover 96 i Arminiju iz Bielefelda - ali Soldo i njegova momčad su im pokvarili računicu.

Nakon ovog poraza i pada iz treće u četvrtu ligu se Basleru trese stolica kao nikada do sada. "Imljani" su na koljenima - Trier je najstariji njemački grad, utemeljen još u doba Rimskog carstva.

Soldo Basleru pokazao razliku između prve i četvrte lige

„FC Köln nas nikako nije podcijenio te je igrao s udarnom momčadi. Imali su ozbiljan pristup utakmici te su nam u nekim situacijama pokazali zašto postoje prva i četvrta liga“, rekao je Basler nakon utakmice.

Soldo na drugoj strani nije mogao sakriti oduševljenje: „Moram čestitati svojoj momčadi. Igrali smo koncentrirano i kontrolirali smo igru svih 90 minuta.“

Basler i njegovi legionari iz Triera

Istina je da Soldo ove sezone nikada nije igrao tako ofenzivno kao u ovoj utakmici. Iza dva napadača, Milivoja Novakovića i Manasseha Ishiakua, je postavio miljenika navijača, Podolskog, te Sebastiana Freisa koji su osiguravali igru prema naprijed. Novaković i suigrač Mohamad su u četiri minute sredili ulazak u četvrtfinale (25. i 29. min.). Nakon ubacivanja Manichea je Novaković samo još morao ispružiti nogu za prvi pogodak. Četiri minute kasnije Podolski izvodi korner, Novaković preusmjerava loptu na glavu Mohamada, koji zabija za 2:0.

Maniche, koji je po prvi put nakon tri utakmice kazne zaigrao, je u 52. minuti tukao prema golu, a vratar Triera, Kenneth Kronholm, nesretno je loptu odbio u vlastitu mrežu.