Soldo izbacio prvaka Wolfsburga iz kupa

24. rujna 2009

Zvonimir Soldo, koji je nakon prvih pet kola strahovao za svoj posao na klupi Kölna, od sinoć može puno lakše spavati. Naime Soldini izabranici su u dinamičnoj utakmici (3:2) izbacili Wolfsburga iz njemačkog kupa.

Zvonimir Soldo: Opet ima razloga za smijeh
Zvonimir Soldo: Opet ima razloga za smijehFoto: AP

„Obje momčadi su odigrale izvrsnu utakmicu. No mi smo pokazali više volje, te zasluženo pobijedili. Imali smo mnogo prilika, ali i potrebnu sreću“, kazao je Soldo nakon dvoboja.

Trener "vukova iz Wolfsburga" Armin Veh bio je konkretniji: „Za gledatelje je bio odličan susret. No morali smo dati više golova, te nismo smjeli tako olako primati pogotke. Poraz nas neće omesti, vidjelo se da smo u top formi.“

Soldo: „Imali smo mnogo prilika, ali i potrebnu sreću“

Edin Džeko pogodio, ali i promašio dvije ogromne prilike
Edin Džeko pogodio, ali i promašio dvije ogromne prilikeFoto: picture-alliance / dpa

Soldina momčad je na svom Rhein-Energie stadion istrčala u istom sastavu kao i prošlog vikenda protiv Stuttgarta. U prvom poluvremenu igrači Kölna pokazali su više inicijative. Pogotovo dva pokušaja Lukasa Podolskog (14. /18.) izdaleka, digli su 30.000 navijača na noge. Na drugoj strani je Džeko u 15. minuti promašio stopostotnu priliku nakon ubačaja njegovog sunarodnjaka Misimovića.

Pet minuta kasnije napokon je bljesnuo Manasseh Ishiaku. Nakon ubacivanja Fabricea Ehreta, Ishiaku pogađa glavom za 1:0. Samo nekoliko sekundi kasnije kod protivnika Džeko pogađa stativu. U 32. minuti nakon ubačaja Podolskog, lopta se odbija od golmana Benaglia, pod noge Nigerijcu Ishiaku, koji je prebacuje preko vratne linije za 2:0.

Ishiaku napokon proradio

Pored sjajnog Podolskog, zablistao je i Manasseh Ishiaku
Pored sjajnog Podolskog, zablistao je i Manasseh IshiakuFoto: AP

Drugo poluvrijeme bilo je još uzbudljivije. S obje strane se napadalo, te su se propuštale stopostotne prilike. Nakon 50-ak minuta Edin Džeko preciznu visoku loptu preusmjerava u gol za 2:1, te vraća nadu Wolfsburgovim navijačima. Tada se bitka zaoštrila. No napadač Kölna Freis prima izvrstan pas Podolskog, trči sam na golmana Benaglia, zaobilazi ga i zabija za 3:1. Nekoliko minuta kasnije Riether koristi zbunjenost protivnika u šesnaestercu te zabija za konačnih 3:2. Valja još napomenuti da je Edin Džeko u 79. minuti propustio izvrsnu priliku, ne ubacivši loptu u prazan gol.

Izgleda da se povjerenje predsjednika Kölna Wolfganga Overatha u Hrvata na klupi isplatilo. Soldina momčad iz utakmice u utakmicu djeluje sve spremnije i opasnije.

Autor: Marko Jeličić/ dpa

Odg. ur.: N.Kreizer