Футбол

Євро-2020: Данія перемагає Чехію та виходить у півфінал

Андрій Пробитюк
3 липня 2021 р.

Збірна Данії в матчі 1/4 фіналу перемогла команду Чехії 2:1. У півфіналі данці зустрінуться з переможцем матчу Україна-Англія.

Збірна Данії вийшла у півфінал Євро-2020
Збірна Данії вийшла у півфінал Євро-2020Фото: Darko Vojinovic/Getty Images/AFP

Збірна Данії вийшла у півфінал Чемпіонату Європи з футболу 2020 року. У матчі 1/4 фіналу в Баку у суботу, 3 липня, данці перемогли збірну Чехії з рахунком 2:1.

Швидке лідерство Данії

Збірна Данії відкрила рахунок вже на 5-ій хвилині матчу: після навісу з кутового Томас Ділейні головою з району 11-метрової позначки відправив м'яч у кут воріт чехів.

Томас Ділейні забиває перший гол у ворота Чехії
Томас Ділейні забиває перший гол у ворота ЧехіїФото: Valentyn Ogirenko/REUTERS

Збірна Чехії провела у першому таймі кілька небезпечних атак, однак у данців на останньому рубежі надійно грав голкіпер Каспер Шмейхель. В атаці у збірної Данії активністю відзначався передусім Міккель Дамсгор.

Подвоїли перевагу данці на 42-ій хвилині: ідеальний навіс від захисника Йоакіма Мехле замкнув нападник Каспер Дольберг.

Каспер Дольберг забиває гол після навісу Йоакіма Мехле
Каспер Дольберг забиває гол після навісу Йоакіма МехлеФото: Valetin Ogirenko/Getty Images

Чехія скорочує відставання

Чехи активніше розпочали другий тайм, одразу після перерви завдавши кілька ударів по воротах Шмейхеля. А вже на 49-ій хвилині Патрік Шик скоротив відставання в рахунку, точним ударом з меж штрафного майданчика переправивши м'яч у сітку після флангового прострілу.

Патрік Шик скорочує відставання в рахунку
Патрік Шик скорочує відставання в рахункуФото: Dan Mullan/Getty Images

У подальший час команди обмінювалися небезпечними випадами, при цьому данці були ближчими до того, аби збільшити перевагу, аніх чехи до нічиєї. Зокрема, небезпечно пробивали по воротах Мехле та Юссуф Поульсен, однак збірну Чехії рятував Томас Вацлик.

У підсумку данці втримали переможний для себе рахунок 2:1 та вийшли у півфінал. Команда, яка здобула багато симпатій своєю пристрасною грою після випадку із Крістіаном Еріксеном у матчі проти Фінляндії, йде до свого найбільшого успіху після сенсаційної перемоги на Чемпіонаті Європи в 1992 році.

Напередодні визначилася перша півфінальна пара. 6 липня у Лондоні в півфіналі зіграють збірні Італії та Іспанії. В 1/4 фіналу іспанці в серії післяматчевих пенальті перемогли швейцарців, а італійці здолали бельгійців. Суперник данців визначиться у матчі Україна-Англія, який відбудеться пізніше цього дня в Римі.