"Шахтар" розпочав шлях у ЛЧ з нічиєї з "Гоффенгаймом"

Андрій Пробитюк
19 вересня 2018 р.

Донецький "Шахтар" у першому матчі групового етапу Ліги чемпіонів з німецьким "Гоффенгаймом" у Харкові зіграв унічию 2:2. Гірники двічі змогли відіграти відставання в рахунку.

Майкон святкує другий гол у ворота "Гоффенгайма"
Майкон святкує другий гол у ворота "Гоффенгайма"Фото: Reuters/G. Garanich

Чемпіон України з футболу, донецький "Шахтар" у стартовому матчі групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2018/19 років у середу, 19 вересня, на стадіоні "Металіст" у Харкові  зіграв унічию 2:2 з німецьким "Гоффенгаймом". При цьому донеччанам вдалося двічі відіграти відставання в рахунку.

Вже на 6-й хвилині гравці німецької команди скористалился втратою м'яча гірниками в центрі поля, вивели кількома точними передачами на ударну позицію Флоріана Ґрілліча (Florian Grillitsch), який впевнено перекинув м'яч через воротаря "Шахтаря" Андрія П'ятова.

Флоріан Ґрілліч забиває перший м'яч у ворота Андрія П'ятова
Флоріан Ґрілліч забиває перший м'яч у ворота Андрія П'ятоваФото: Reuters/G. Garanich

Гра в першому таймі проходила на високих швидкостях - м'яч рідко затримувався в центрі поля. "Шахтар" згодом заграв активніше, на 26-й хвилині запам'ятався небезпечний удар головою Тараса Степаненка.  А вже на 27-й хвилині захисник донеччан Ісмаілі увійшов у штрафний майданчик "Гоффенгайма" та красиво лівою ногою проштовхнув м'яч у ворота.

Футболісти "Шахтаря" вітають Ізмаїлі із забити голом
Футболісти "Шахтаря" вітають Ізмаїлі із забити голомФото: Reuters/G. Garanich

На 37-й хвилині хорошу нагоду вивести німецьку команду вперед мав Леонардо Бітенкурт (Leonardo Bittencourt), однак він пробив головою з близької відставні в руки голкіпера донеччан. Цей момент також став передвісником гола - вже на 38-й хвилині при подачі кутового "Гоффенгаймом" на виході Андрій П'ятов помилився і Говард Нордвейт головою відправив м'яч у ворота.

У другому таймі "Шахтар" мав ігрову перевагу, особливо активністю відзначався капітан гірників Тайсон. Утім, "Гоффенгайм" відповідав небезпечними контратаками. Логічним наслідком тиску "Шахтаря" став гол на 81-й хвилині: прекрасним ударом з-за меж штрафного у лівий кут воріт голкіпера Олівера Бауманна (Oliver Baumann) м'яч відправив бразильський півзахисник гірників Майкон.

На 90-й хвилині та в доданий арбітром час донеччани продовжили тиснути та мали нагоду вирвати перемогу, однак на місці був воротар "Гоффенгайма".

За вихід з групи "Шахтар" та "Гоффенгайм" поборються з англійським "Манчестер Сіті" та французьким "Ліоном". 2 жовтня гірники зіграють у Ліоні.