Франція вийшла до чвертьфіналу ЧС-2018, перегравши Аргентину

Максим Сидоржевський
30 червня 2018 р.

Збірна Франції стала першим чвертьфіналістом ЧС-2018, обігравши збірну Аргентини із рахунком 4:3. Два м'ячі у переможців забив Кіліан Мбаппе.

Французи перемогли аргентинців із рахунком 4:3. Кіліан Мбаппе (з м'ячем) забив два голи та заробив пенальтіФото: Reuters/D. Martinez

Збірна Франції стала першим чвертьфіналістом Чемпіонату світу з футболу 2018 року, який проходить в Росії. У матчі 1/8 фіналу проти збірної Аргентини в суботу, 30 червня, в Казані французи перемогли з рахунком 4:3.

Матч розпочався атаками французів. Вже на 9-й хвилині французький нападник Антуан Грізманн мав чудову нагоду відкрити рахунок. Проте після пробитого ним штрафного удару м'яч влучив у поперечину воріт збірної Аргентини.

Утім, вже за кілька хвилин Грізманн відкрив рахунок, реалізувавши пенальті. Арбітр матчу призначив 11-метровий удар у ворота збірної Аргентини після того, як захисник команди Маркос Рохо збив французького нападника Кіліана Мбаппе у штрафному майданчику.

Аргентина вибуває з Чемпіонату світу в Росії
Аргентина вибуває з Чемпіонату світу в РосіїФото: Reuters/C.G. Rawlins

Після цього збірна Аргентини володіла ініціативою і під завісу першого тайму зрівняла рахунок. На 41-й хвилині м'яч у ворота французів ефектним дальнім ударом під ліву стійку відправив півзахисник Анхель Ді Марія.

На початку другого тайму збірна Аргентини вийшла вперед. На 48-й хвилині після удару Ліонеля Мессі аргентинський захисник Габріель Меркадо підставив ногу та змінив траєкторію польоту м'яча, спрямувавши його у лівий кут воріт суперника.

Проте перевага аргентинців у рахунку тривала недовго - на 57-й хвилині французький захисник Бенжамен Павар чудовим дальнім ударом у правий кут воріт не залишив жодного шансу аргентинському голкіперу Франко Армані.

Після забитого голу французи продовжували атакувати і вже за сім хвилин - на 64-й хвилині - знову вийшли вперед. Нападник Кіліан Мбаппе перехопив м'яч у штрафному майданчику збірної Аргентини, блискавично змістився вліво, відрізавши аргентинських захисників, та сильним ударом пробив у ворота під опорну ногу голкіпера.

Нападник Кіліан Мбаппе святкує забитий гол
Нападник Кіліан Мбаппе святкує забитий голФото: Reuters/P. Olivares

На цьому французи не запинилися і на 68-й хвилині збільшили свою перевагу до рахунку 4:2. І цього разу відзначився Мбаппе. Отримавши м'яч на правому фланзі біля штрафного майданчика аргентинців, він увійшов у нього та влучно пробив у дальній кут воріт.

Збірна Аргентини намагалась врятувати матч, утім, скоротити відставання змогла лише у доданий час. На третій доданій хвилині після навісу у виконанні Ліонеля Мессі гол головою забив Серхіо Агуеро.

На останніх секундах аргентинці мали можливість зрівняти рахунок, проте м'яч пролетів повз ворота. Гра завершилася із рахунком 4:3 на користь французів. У чвертьфіналі вони зустрінуться з переможцем пари Уругвай - Португалія, які гратимуть пізніше у суботу.

Фінал Чемпіонату світу з футболу відбудеться 15 липня у Москві на стадіоні "Лужники".

Робот Софія заспокоїла Меркель через поразку на ЧС-2018 (28.06.2018)